İsveç Şurubu Nedir?

isveç şurubu nedir

İsveç şurubu çeşitli bitkilerden oluşan mucizevi bir içecektir. Kökeni 18. Yüzyıla kadar uzanmaktadır. Eski hikayelere göre o dönemlerde meydana gelen bir olaya istinaden ünü günden güne artıyor ve tüm dünyaya yayılıyor. Dünyada geçen ismi Sweden Bitter’dir.

İsveç şurubunun orjinalinin içeriğinde birçok farklı bitkinin bulunmasının yanında kanyak içkisinin bulunduğu söylenmektedir.

İsveç Şurubu Nedir? 2 – isveç şurubu
 • İsveç şurubu birçok rahatsızlığa iyi gelmesiyle bilinen müthiş bir içecektir.
 • Baş ağrısının geçmesinde yardımcı olur.
 • Vücutta oluşan yaraların iyileşmesinde yardımcı olur.
 • Diş ve diş eti iltihaplanmalarının iyileşmesinde yardımcı olur.
 • Gastrit ve ülser gibi mide ile alakalı rahatsızlıklarının iyileşmesine yardımcı olur.
 • Bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlık gibi sorunların çözümüne yardımcı olur.
 • Ağız içinde oluşan yaraların iyileşmesinde önemli rol oynar.
 • Böcek ısırmalarıyla meydana gelen kızarıklık ve kaşıntıların giderilmesinde birebirdir.
 • Nasır tedavisinde önemli rol oynar.
 • Grip, nezle gibi mevsimsel hastalıkların iyileşmesinde önemlidir.
 • Boğaz enfeksiyonlarında kuru öksürüğün geçmesinde önemli rol oynar.
 • Yüz ve vücutta oluşan sivilcelere karşı etkilidir.
 • Doğal yağ yakıcı özelliğe sahip olduğundan diyet yapan, zayıflamak isteyen bireylerin fazlaca tercih ettiği içecektir.

İsveç şurubu birçok bitkiden oluştuğu için karışım hazırlanırken kullanılan bütün malzemeler özenle seçilmelidir. Miktarları doğru ve dikkatli şekilde ayarlanmalıdır. Aktardan alacağınız malzemeleri talimatlara uyarak hazırlamalısınız. Alınan malzemeler toz ya da yapraklı olabilir. Alınan malzemeleri ölçüleriyle birlikte kanyakla birlikte bir kavanoza koyup 14 gün bekletilmesi gerekmektedir.

İsveç Şurubu Nedir? 4 – isveç şurubu

Her gün birer kez çalkalayarak 14 gün sonunda muhteşem içeceğiniz hazırdır. Anlatıldığı gibi İsveç şurubunu hazırlamak büyük emek ve dikkat gerektirdiğinden malzemeleri tek tek evde karıştırmak yerine güvenilen markalardan hazır şurupları temin edebilirsiniz. Bunun için sitemize “isveç şurubu” araması yapıp ürüne ulaşabilirsiniz.

İsveç şurubu dahili ve harici olarak kullanıma uygundur. İçecek olarak kullanımlarda 1 tatlı kaşığı 1 bardak su ile karıştırılarak tüketilir. Fazlası zarardır. Harici kullanımlarda örneğin vücuttaki bir sivilceye uygulayacaksanız direk temas önerilmemektedir. Güçlü bir etkiye sahip olduğu için pamuk yardımıyla sorunlu bölgeye hafif dokunuşlarla tedaviyi gerçekleştirebilirsiniz. Belirtilen miktarların üzerinde bir kullanım sağlandığında zararlı etkileri de kaçınılmazdır. O yüzden İsveç şurubunun kullanımı özen gerektirmektedir. Doğru ve ölçülü kullanıldığında herhangi bir yan etkiye sahip olmayan müthiş bir içecektir.

İsveç Şurubu Nedir? 6 – isveç şurubu

Özellikle hamile ve emziren annelerin kullanması çok uygun değildir. Şurubun kullanımında temel esas direk olarak tek başına içilmemesidir. Tedavi amaçlı kullanılacak şuruplar için doktordan mutlaka öneri ve danışmanlık bilgisi alınmalıdır. Aksi taktirde sağlığınızı bozacak durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle alerjik rahatsızlıkları olanlar kullanımda çok dikkatli olmalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmakta.