Epimedyumlu Macun Her Gün Kullanır mı?

Epimedyumlu Macun Her Gün Kullanır mı?

Epimedyumlu macun cinsel isteği arttırıcı özelliği olan bir macundur. Epimedyum Çin de yetişen bir bitkidir. Ülkemizde ise azgın teke otu olarak bilinir. Epimedyumun afrodizyak etkisi bulunuyor. Bu yüzden erkekler ve kadınlar tarafından tercih edilir.

Epimedyumlu Macunun Etkisi Nedir?

Erkekler de görülen sertleşme, erken boşalma gibi durumların giderilmesinde kullanılıyor. Epimedyumlu macun bal ve bazı bitkilerle karıştırılarak tüketilir. Her ilişkiden önce bir tatlı kaşığı almak yeterlidir. Fazlasıyla etkili olduğu için tavsiye edilen limitin fazlası alınmamalıdır.

Epimedyumlu Macun İçinde Neler Olur?

Genelde bu bitkiyi bal ile karıştırarak macun haline getirirler. Bal haricinde içine farklı bitkilerde eklenir. Bunlar; zencefil, ginseng, arı sütü, keçiboynuzu, polen, tarçın, ısırgan gibi bitki türleridir. Epimedyumlu macun cinsel isteği arttırıcı özelliği olduğu için etkisine yakın bitkiler kullanılır.

Epimedyumlu Macunu Kimler Kullanamaz

Bu tür macunlar genelde kronik rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından tüketilemez.

Bu hastalıklar şöyledir:

  • Kalp hastaları,
  • Tansiyon,
  • Diyabet,
  • Hamile kadınlar,
  • Lohusa (yeni doğum yapmış) kadınlar,
  • Emziren anneler

Lütfen kullanırken doktorunuza da danışarak tüketmeniz tavsiye edilir. Alkol ile tüketilemez. Yan etkilere sebep olabilir.

Epimedyumlu Macun Her Gün Tüketilir Mi?

Düzenli şekilde tüketilmesi tavsiye ediliyor. Ama bir tatlı kaşığını aşmadan tüketilmelidir. Aşırı tüketimde mide bulantısı, baş ağrısı gibi problemlerle başlar. Fazla tüketim iç hastalıkları ya da başka rahatsızlıklara sebep olur. Her gün tüketebilirsiniz. Aşırıya kaçmadan tüketmeye dikkat edin.

Epimedyumlu Macunun Tarihi

Osmanlı zamanından günümüze gelen bir yiyecektir. Epimedyum ülkemizdeki adını söylemiştik. Azgın teke otu olarak geçiyordu. Mesir macunu içine de zaman zaman eklenirdi. Padişahlar dahi kullanırdı. Hatta adına padişah macunu da denirdi. Epimedyumlu macun kısır olarak tabir edilen yani çocuğu olmayan erkeklerde ya da yaşlanınca körelen cinsel ilişkilerde tavsiye edilirdi. Çin de yaygın olan epimedyum adlı bitki Çinliler tarafından kutsal olarak görülür. Tanrının onlara bir lütuf olarak gönderdiğini düşünürler. Afrodizyak etkisi nedeniyle kutsallaştırılmıştır. Nadir özellikli bir bitki olduğu için bu tarz bitkilere önem verir ve bakımlarını yaparlar. Günümüzde de epimedyum bize Çin’ den ithal edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir